Owijarki bel

Home Maszyny rolnicze Owijarki bel

Owijarki bel

Owijarki bel to nowoczesne urządzenia, które pozwalają na owijanie suchych bel traw i roślin motylkowych. Jest to jeden z popularnych sposobów pozyskiwania wartościowej paszy objętościowej. Owijanie bel zapobiega utracie wartościowych składników pokarmowych. Wykorzystanie w rolnictwie maszyn do owijania usprawniło ten proces, minimalizując czas pracy.

Schemat działania owijarek różni się w zależności od konkretnego modelu, a także od technologii użytej przez producenta. Jednak niezmienne jest to, że na owijarki ładowane są baloty, które następnie maszyna owija folią z podajnika. Do owijania wykorzystywana jest technologia oparta na działaniu grawitacji.

 

Owijarki możemy podzielić na dwa podstawowe typy, które różnią się od siebie głównie stopniem zaangażowania rolnika. Owijarki stacjonarne to maszyny, które wymagają ręcznego ładowania bel. Natomiast owijarki samozaładowcze są wyposażone w chwytak, który podnosi bele z ziemi na owijarkę. Dzięki temu proces jest prostszy i mniej angażuje osobę nadzorującą pracę.

 

W Agrohandel oferujemy Państwu owijarki sprawdzonych producentów maszyn rolniczych, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Owijarki tych producentów sprawdzają wśród polskich rolników od lat.

 

Owijarki bel Unia Group
Unia Group to polski producent maszyn rolniczych, który może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji niezawodnych maszyn rolniczych. Nasz rodzimy producent doskonale zna potrzeby rolników znad Wisły, dzięki czemu dostarcza solidne maszyny o prostej konstrukcji, które będą działać przez lata. Poprzez Agrohandel mają Państwo możliwość zakupu dwóch typów owijarek produkowanych przez Unię Group. Pierwsza z nich to zawieszana faza E, a druga to owijarka ciągniona z załadunkiem przednim Twister E.

 

Owijarki bel Khun
Khun to uznany na całym świecie producent maszyn rolniczych. Jest znany z nowoczesnych i niezawodnych produktów, które sprawdzają się w gospodarstwach rolnych na całym świecie. Dlatego też w naszej ofercie nie mogło zabraknąć owijarek Khun. Khun w swoim portfolio produktów ma zarówno owijarki okrągłe, jak i prostopadłościenne. Owijarki te charakteryzują się przede wszystkim ogromną ergonomią i są przyjazne dla środowiska. Spośród dostępnych modeli mogą Państwo wybierać owijarki zawieszane lub ciągnionione.

 

Owijarki bel Metal-Fach
Ten polski producent maszyn rolniczych znany jest z prostych i niezawodnych rozwiązań. Podobnie jest i w przypadku owijarek bel. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno owijarki stacjonarne, jak i samozaładowcze. Owijarki od tego producenta, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań doskonale konserwują paszę, przy zachowaniu maksimum jej wartości odżywczych.

 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek wątpliwości nasi dedykowani doradcy odpowiedzą na Państwa pytania.

Unia Group
OWIJARKI BEL

Kuhn
OWIJARKI BEL

Metal-Fach
OWIJARKI BEL

Usługi rolnicze w najwyższej jakości
Nasz bogato wyposazony park maszynowy pozwala nam na realizację pełnego zakresu usług rolniczych od orki, siewu poprzez nawożenie, pielęgnację, kończąc na zbiorach i transporcie.