Transport

Transport

Nowoczesne i intensywnie modernizujące się rolnictwo w coraz większym zakresie polega na sprawnym transporcie. Coraz wyraźniej widać, że transport w rolnictwie staje się coraz bardziej wyspecjalizowaną gałęzią tej branży. Nowoczesne przyczepy rolnicze, które mogą być ciągnięte przez wielofunkcyjne i komfortowe ciągniki rolnicze służą do przewożenia na różne odległości wszelkiego rodzaju towary i produkty.

Ta różnorodność dotyczy nie tylko przeznaczenia produktów, ale również ich form (ciecze, emulsje, zawiesiny, materiały sypkie i produkty wielkogabarytowe), gęstości i ciężaru, a nawet wpływu na otoczenie. Część urządzeń i przyczep rolniczych służy również do transportu innych urządzeń i sprzętu, który może być wykorzystywany przy pracach rolnych.

Aby transport w rolnictwie stał się możliwy, w ofercie firmy Agrohandel znajdziecie maszyny:

• Wielton Agro
• Metaltech
• Metal-Fach
• Pomot
• Pichon
• Strautmann

 

Przyczepy rolnicze uniwersalne i specjalistyczne

 

Z powyższych założeń wynika, że nowoczesne przyczepy rolnicze muszą spełniać nie tylko wymagania dotyczące łatwości i opłacalności przewozu, ale również wymogów sanitarnych, przeciwpożarowych i związanych z bezpieczeństwem innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego Agrohandel starannie dobiera nie tylko rodzaj urządzeń, które znajdują się w naszej ofercie, ale również producentów i dostawców, którzy oferują optymalną funkcjonalność i możliwie niskie koszty eksploatacyjne.

 

Przyczepy rolnicze, które znajdziecie w tej kategorii produktów, mogą być używane do ciągnięcia kombajnów, pras do belowania, rozrzutników i siewników i innego sprzętu rolniczego i maszyn rolniczych.

 

Do tej kategorii należą również inne wysoko wyspecjalizowane przyczepy:

• Przyczepy do przewozu bel, najlepiej sprawdzające się przy przewozie słomy, siana, sianokiszonek.
• Wózki typu dolly, które używane są do transportu standardowych naczep przy użyciu popularnych ciągników rolniczych
• Przyczepy skorupowe, których używa się głównie do transportu wrażliwych roślin okopowych. Ich cechą jest gładkie wykończenie, które minimalizuje możliwość uszkodzenia produktów rolnych w trakcie ich załadunku, transportu i rozładunku
• Przyczepy tandemowe, które najlepiej sprawdzają się przy transporcie sypkich materiałów rolniczych, w szczególności kukurydzy i innych rodzajów zbóż. Ich cechą szczególną jest możliwość otwierania burt z każdej strony.
• Przyczepy dwuosiowe, które dzięki zastosowaniu burty Fuhrmana oferują wysoką dokładność przylegania przy jednoczesnej sprężystości i wytrzymałości.
• Wozy asenizacyjne, dzięki którym możliwe jest pobranie, transport i rozprowadzenie na polu materiałów płynnych.

Wielton Agro
TRANSPORT

Metaltech
TRANSPORT

Metal-Fach
TRANSPORT

Pomot
TRANSPORT

Pichon
TRANSPORT

Strautmann
TRANSPORT

Usługi rolnicze w najwyższej jakości
Nasz bogato wyposazony park maszynowy pozwala nam na realizację pełnego zakresu usług rolniczych od orki, siewu poprzez nawożenie, pielęgnację, kończąc na zbiorach i transporcie.