Siewniki punktowe

Home Maszyny rolnicze Siewniki punktowe

Siewniki punktowe

Siewniki punktowe, to maszyny rolnicze, które służą do precyzyjnego wysiewu nasion warzyw. Najczęściej wykorzystywane są do punktowego siania nasion cebuli, marchwi, pietruszki, kukurydzy, buraków i rzepaku. Urządzenie to daje możliwość precyzyjnego ustawienia takich parametrów jak głębokość siania lub dostosowanie wysiewu do rozstawu rzędów. Siewniki punktowe umożliwiają także sianie jedno -, dwu- i trzyrzędowe.

Siewniki punktowe to urządzenia, które składają się z prostej konstrukcji. Podstawowe elementy ich wyposażenia to:
• belka
• sekcja wysiewająca
• przewody nasienne
• redlice

 

Sekcja wysiewająca to zamknięty zbiornik, w którym na dnie znajduje się tarcza wysiewająca z wymiennym pierścieniem wysiewającym. Na zewnętrznej części obwodu pierścienia znajdują się komórki wysiewające, które można regulować do rozmiarów wysiewanych nasion.

 

Nasiona z sekcji wysiewającej trafiają do przewodów nasiennych, które doprowadzają nasiona do redlic. Najczęściej spotykane przewody nasienne w siewnikach punktowych to:
• przewody spiralne – w postaci zwiniętej spiralnie stalowej taśmy
• przewody teleskopowe – zbudowane z blaszanych rurek

Redlice mają za zadanie regularnie wprowadzić, ułożyć i przykryć nasiona w glebie. Biorąc pod uwagę kryterium budowy, produkowane są redlice:
• radłowe
• europejskie (stopkowe)
• talerzowe
• tarczowe

 

Nowoczesne siewniki można dostosować do wielkości prowadzonego gospodarstwa i do specyfiki pracy. Poszczególne siewniki mogą pracować na płaskim terenie lub wysiewać na redlinach. Uprawa roli z siewnikami
jest bardzo prosta i wydajna. Większość współcześnie produkowanych siewników daje możliwość ustawienia szczegółowych parametrów, takich jak odległość wysiewu nasion w rzędzie lub ilość wysiewanych nasion na 1
ha. Ściśle ustalone parametry wysiewu wpływają na lepsze zbiory i dają możliwość lepszego zaplanowania wysiewu na danym terenie.

 

W ofercie Agrohandel znajdziesz szeroki wybór siewników punktowych, które z łatwością dopasujesz do potrzeb gospodarstwa rolnego. Dzięki współpracy tylko ze sprawdzonymi partnerami możesz mieć pewność, że
zakupiony przez Ciebie siewnik będzie spełniać najwyższe normy jakości.

 

Siewniki punktowe KHUN

 

Kuhn to doświadczony producent maszyn rolniczych, które są z wykorzystywane w wielu gospodarstwach rolnych. Siewniki punktowe Kuhn, to przede wszystkim precyzja wysiewu oraz niezawodność maszyn. 3
oferowane modele siewników MAXIMA 3, PLANTER 3 oraz KOSMA można z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb gospodarstwa.

 

Siewniki punktowe Unia Group

 

Unia Group to zasłużony producent polskich maszyn rolniczych, które są doskonale dostosowane do naszych realiów pracy na roli. W ofercie tego producenta możemy znaleźć siewniki punktowe do warzyw oraz do
wysiewu kukurydzy. Oba modele charakteryzują się precyzją wysiewu oraz solidną konstrukcją. Ogromne doświadczenie producenta gwarantuje niezawodność oraz długą żywotność zakupionych maszyn.

Kuhn
SIEWNIKI

Unia Group
SIEWNIKI

Usługi rolnicze w najwyższej jakości
Nasz bogato wyposazony park maszynowy pozwala nam na realizację pełnego zakresu usług rolniczych od orki, siewu poprzez nawożenie, pielęgnację, kończąc na zbiorach i transporcie.