Ładowarki kołowe

Home Maszyny rolnicze Ładowarki kołowe

Ładowarki kołowe

Na budowie i w gospodarstwie niezawodny sprzęt to podstawa

Maszyny, z których korzystasz, nie tylko powinny być wytrzymałe i posiadać wysokie osiągi, ale także muszą być bezpieczne. Przy użyciu sprzętu ciężkiego zachowanie ostrożności to podstawa. Bezpieczne, wydajne i
trwałe to ładowarki kołowe, które prezentujemy poniżej. W naszej ofercie znajdziecie ładowarki teleskopowe serii TH od New Holland, ładowarki kołowe z Weideman oraz ładowarki/podnośniki teleskopowe DIECI.

 

Rodzaje ładowarek kołowych

Ładowarki kołowe to typ ładowarek łyżkowych. Poruszają się na kołach, do ciągnika przymocowana jest łyżka. Ze względu na typ ciągnika kołowego dzielimy je na przegubowe i nieprzegubowe.
• Ładowarka kołowa przegubowa – ciągnik kołowy składa się z dwóch części, które są połączone przegubem
• Ładowarka kołowa nieprzegubowa – ciągnik składa się z jednej części, natomiast koła są skrętne i to one umożliwiają manewrowanie.

 

Jeżeli chodzi o styl pracy, ładowarki kołowe dzielą się na kilka kategorii, które dyktują poszczególni producenci. My skupimy się na ładowarkach teleskopowych, których wysięgnik składa się z teleskopów, dzięki którym może wysuwać się na różne długości i wysokości. Na końcu teleskopu osadzony może być dodatkowy sprzęt. Poza standardową łyżką istnieje możliwość założenia żurawia hydraulicznego, wideł, pługa, kosiarki lub kosza osobowego. Dodatkowy sprzęt znacznie poszerza możliwości zadaniowe ładowarki i czyni z niej maszynę wszechstronną. Podział najczęściej występujący wśród ładowarek kołowych – teleskopowych to obrotowe i czołowe.
• Ładowarki kołowe czołowe mają zamontowaną łyżkę z przodu ciągnika. Maszyna porusza się w jednej płaszczyźnie.
Znajduje duże zastosowanie w rolnictwie i budownictwie, ponieważ jest w stanie przenieść znaczne ciężary.
• Ładowarki kołowe obrotowe to sprzęt, który posiada obrotową platformę, do której jest zamontowana łyżka i wysięgnik. Podczas operowania tą ładowarką możliwy jest obrót do około własnej osi i przenoszenie
ładunku o kilka metrów bez zmiany pozycji ciągnika.

 

Ładowarki teleskopowe serii TH od New Holland

Ładowarki kołowe z serii TH to wzorowy sprzęt pod każdym względem. Kabina została zaprojektowana, aby maksymalnie polepszyć widoczność. Zastosowano także niezwykle mocne reflektory LED, które oświetlą nawet
głęboką ciemność. Operator pracujący nocną porą będzie w stanie pracować swobodnie, bez konieczności doświetlania miejsca pracy. Uproszczona eksploatacja, powoduje, że nie tracimy czasu na przygotowanie ładowarki do codziennej pracy, a przeglądy wykonujemy po 600 godzinach pracy.

 

Ładowarki kołowe Weideman

Weideman produkuje sprzęt silny i wydajny. Od tego producenta możemy spodziewać się szerokiej gamy produktów zarówno w standardzie, jak i w wersjach rozszerzonych. Oferuje ładowarki kołowe przegubowe, teleskopowe i akcesoria do nich. Charakteryzują się one zginanym wahadłowym układem kierowniczymi oraz wysoką siłą ciągu, dzięki zastosowaniu osi planetarnej.

 

Ładowarki/podnośniki teleskopowe DIECI

Ładowarki od DIECI to niezawodny sprzęt na lata. Ich projektowanie i wykonanie ściśle opiera się o doświadczenia producenta na rynku usług budowalnych. Aktualnie skupiają się na dostarczeniu rozwiązań dla rolnictwa i budownictwa. Ich sprzęt to możliwości udźwigu na 10 ton. Oferują ładowarki przegubowe, ze stała i obrotową ramą.

New Holland
SERIA TH

Weidemann
ŁADOWARKI KOŁOWE

Dieci
ŁADOWARKI KOŁOWE

Usługi rolnicze w najwyższej jakości
Nasz bogato wyposazony park maszynowy pozwala nam na realizację pełnego zakresu usług rolniczych od orki, siewu poprzez nawożenie, pielęgnację, kończąc na zbiorach i transporcie.