Sieczkarnie

Sieczkarnie

Sieczkarnie to urządzenia rolnicze wykorzystywane do cięcia pozostałości ze zbiorów, np. słomy, trawy, roślin pastewnych i kukurydzy na sieczkę. Sieczka z kolei jest wykorzystywana w gospodarstwie, jako posłanie dla zwierząt hodowlanych lub jako pasza.

Pierwsze ręczne sieczkarnie pojawiły się w już w XIX w. i wpłynęły na przyspieszenie prac związanych z przygotowywaniem posłania i pasz dla zwierząt. Dziś dominują sieczkarnie mechaniczne, które w niezwykle szybkim czasie są w stanie zebrać duże ilości plonów.

 

Szerokie możliwości wykorzystania sieczki zachęcają rolników do inwestowania w odpowiednie maszyny rolnicze, które w szybki i ekonomiczny sposób pomogą im przetworzyć pozostałe plony.

 

Głównymi elementami sieczkarni są zespoły siekające i zespoły rozdrabniające, które podbierają rośliny, a następnie mielą je na kiszonkę. Tak przygotowany materiał jest transportowany podajnikiem i wyrzucany na
zewnątrz maszyny, np. na przyczepę jadącego obok ciągnika.

 

Najczęściej możemy spotkać się z sieczkarniami podczepianymi do ciągników lub sieczkarnie samobieżne. Te drugie są coraz chętniej wybierane przez rolników ze względu na ich wydajność oraz komfort pracy.

 

W ofercie Agrohandel możesz znaleźć nowoczesne sieczkarnie, produkowane przez firmy mające wieloletnie doświadczenie w produkcji maszyn rolniczych. Sieczkarnie takich producentów jak New Holland, Khun
oraz Uni Group są gwarancją najwyższej jakości, oraz niezawodności w działaniu.

 

New Holland

 

New Holland to pionier w wytwarzaniu niezawodnego i ekonomicznego sprzętu rolniczego. Sieczkarnie New Holland FR Forage Cruiser charakteryzują się dużą wydajnością podczas zbiorów, niskimi kosztami eksploatacji oraz ogromnym komfortem użytkowania maszyny.
Wykorzystanie innowacyjnej technologii HydroLoc™ zapewnia stałą długość cięcia, bez względu na rodzaj zbioru.
Na szczególną uwagę zasługuje także zastosowany w sieczkarce zgniatacz DuraCracker™, który dba o równomierne rozdrabnianie ziaren, a tym samym o wysoką jakość wytwarzanej paszy i biomasy.

 

Khun

 

Sieczkarnie do kukurydzy marki Khun to doskonały wybór, dla wszystkich właścicieli gospodarstw rolnych, którzy poszukują urządzenia wydajnego, przy jednoczesnym niskim zapotrzebowaniu na moc. Takie cech ma
oferowany przez Khun model sieczkarni MC. Seria Khun MC obejmuje sieczkarnie jednorzędowe, dwurzędowe oraz czterorzędowe. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom sieczkarnie są łatwe w obsłudze, serwisowaniu i codziennym czyszczeniu.

 

Unia Group

 

Uni Group posiada w swojej ofercie sieczkarnię podczepianą do kukurydzy FOKA. Jest to sieczkarnia idealna dla rolników, którzy posiadają już ciągnik. Maszyna ta składa się z 2 noży ścinających oraz 12 noży siekających.

New Holland
FR FORAGE CRUISER STAGE V

Kuhn
SIECZKARNIE

Usługi rolnicze w najwyższej jakości
Nasz bogato wyposazony park maszynowy pozwala nam na realizację pełnego zakresu usług rolniczych od orki, siewu poprzez nawożenie, pielęgnację, kończąc na zbiorach i transporcie.