Zamiatarki

Zamiatarki

Zamiatarki to urządzenia służące do czyszczenia ulic, chodników, powierzchni z kostki brukowej. Wykorzystywane są przez służby komunalne oraz w gospodarstwach rolnych do utrzymywania porządku w pomieszczeniach gospodarczych.

Doskonale radzą sobie z piaskiem, liśćmi oraz innymi drobnymi cząstkami organicznymi. Historia zamiatarek sięga aż XIX w., kiedy to w Stanach Zjednoczonych CS Bishop skonstruował pierwszą zamiatarkę ciągniętą przez zaprzęg konny. Od tego czasu zamiatarki mocno ewoluowały, jednak potrzeba ich użycia pozostaje niezmienna.

 

Dziś na naszych drogach, gospodarstwach rolnych i domowych możemy spotkać zamiatarki, które ułatwiają nam codzienne obowiązki związane z utrzymaniem czystości. Ze względu na sposób napędu, możemy wyróżnić zamiatarki:
• Ręczne
• Kompaktowe (samochód zamiatający)
• Ciągnikowe

 

Zamiatarki różnią się także od siebie pod względem działania. W tym przypadku możemy spotkać się z zamiatarkami ssącymi lub elewatorowymi.

 

Zamiatarka ssąca posiada obrotowe szczotki, które służą do zagarniania zanieczyszczeń i kierowania ich do kanału ssącego. Następnie dmuchawa ssąca zaciąga zanieczyszczenia do kontenera. Dodatkowo w zależności od producenta i modelu zamiatarki ssące mogą posiadać wychylną szczotkę do usuwania zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc, frez, który ułatwia usunięcie zanieczyszczeń mocno przylegających do powierzchni oraz ręczny wąż ssawny służący do usuwania zanieczyszczeń, np. z kontenerów na śmieci.

 

Zamiatarki elewatorowe są skonstruowane nieco inaczej. Ich mechanizm nie posiada dmuchawy zasysającej zanieczyszczeń do kontenera. Zamiatarki elewatorowe posiadają najczęściej walcową, obrotową szczotkę, która zamiata zanieczyszczenia i transportuje je do kontenera. Warto dodać, że istnieją także zamiatarki elewatorowe, które nie posiadają kontenera, a ich zadaniem jest jedynie zagarnianie zanieczyszczeń na pobocze.

 

W Agrohandel oferujemy Państwu wysokiej jakości zamiatarki ciągnikowe produkowane przez firmę POM Augustów. Ten doświadczony producent maszyn rolniczych posiada w swojej ofercie aż 4 modele zamiatarek, które łatwo można dopasować do indywidualnych potrzeb. Główne atuty zamiatarek POM to niezawodność, długa żywotność oraz łatwy dostęp do serwisu, oraz części zamiennych. Zamiatarki, dzięki swojej prostej konstrukcji z bezpośrednim napędem sztoki doskonale radzą sobie z oczyszczaniem płaskich powierzchni oraz zbieraniem śmieci.

 

Każda z zamiatarek jest standardowo wyposażona w system zraszania wodą, szczotkę boczną oraz hydrauliczne opróżnianie zbiornika. Po demontażu kontenera na zanieczyszczenia zamiatarka daje możliwość zamiatania śmieci lub śniegu na jedną stronę.

 

Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszymi doświadczonymi konsultantami w celu uzyskania oferty na zakup zamiatarek firmy POM.

POM Augustów
ZAMIATARKI

Usługi rolnicze w najwyższej jakości
Nasz bogato wyposazony park maszynowy pozwala nam na realizację pełnego zakresu usług rolniczych od orki, siewu poprzez nawożenie, pielęgnację, kończąc na zbiorach i transporcie.