Bezkonkurencyjna precyzja wysiewu w rozsiewaczach nawozu KUHN – RAUCH

Rozsiewacze nawozu Kuhn Rauch.

Od ponad 20 lat marka RAUCH jest ekspertem w dziedzinie nawożenia.

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszą produkcję żywności bez wykorzystywania nowoczesnych technologii w rolnictwie. Innowacyjne rozwiązania RAUCH zapewniają najwyższą precyzję rozsiewania, rozwiązując tym samym wiele kwestii związanych z wydajnością, przyszłością i konkurencyjnością gospodarstw rolnych.

System EMC (elektroniczny pomiar przepływu masy)

Co sekundę reguluje dawkę nawozu, na każdej tarczy wysiewającej niezależnie. Oznacza to, że w przypadku zablokowania wylotu na którejkolwiek tarczy, dawka wysiewu po tej stronie jest natychmiast automatycznie korygowana. System EMC zapewnia niezależną regulację przepływu nawozu bez względu na nachylenie terenu czy wibracje, występujące w trakcie jazdy.

Za to rozwiązanie marka otrzymała złoty medal podczas targów SIMA w 1999 roku, a następnie na targach Agritechnica, EIMA oraz Agribex. System EMC został wprowadzony na stałe do całej gamy rozsiewaczy AXIS i systematycznie poddawany jest licznym ulepszeniom, dzięki czemu posiadają go również rozsiewacze nawozu z napędem mechanicznym.

System EMC - rozsiewacze nawozu Kuhn.

System CDA

Regulowanie szerokości roboczej oraz równomierności poprzecznej wysiewu dzięki przestawianiu dna zbiornika. Umożliwia to zmianę punktu spadania nawozu na tarczę. Specjalny kształt otworów wylotowych zbiornika powoduje, że nawóz jest dostarczany na całej długości łopatek wyrzucających. Tym samym jego przepływ i wysiew są bardzo równomierne. System ten wyposażony jest w skalę DFC, czyli podziałkę proporcjonalną do dawki wysiewu. Dzięki temu możliwa jest bardzo łatwa regulacja, przesuwając dźwignię na skali o 10%, zwiększamy dawkę wysiewu o 10%.

VariSpread Pro i VariSpread V8

Rozsiewacze nawozu Kuhn Rauch wyposażone w jeden z powyższych systemów umożliwiają wysiew z podziałem na sekcję. Wersja Pro to regulacja szerokości roboczej i dawki wysiewu w sposób bezstopniowy. Możemy rozsiewać nawóz od środka na zewnątrz lub tylko na zewnętrznych sekcjach. System w wersji V8 to sterowanie 8 szerokościami częściowymi (sekcjami). W przypadku tego rozwiązania, które jest alternatywą dla VariSpread Pro, dzięki zdalnej regulacji pozycji zasuw dozujących można uzyskać po cztery szerokości częściowe z każdej strony.

AXIS VariSpread Pro.

OPTIPOINT

Większość rolników rozpoczyna i zaprzestaje wysiewu na uwrociach, pomimo różnych właściwości w nawozach. OPTIPOINT automatycznie określa idealny punkt otwierania i zamykania wylotów, w zależności od nawozów i prędkości jazdy. 

Rozsiewacze nawozu Kuhn AXIS to bezkonkurencyjna precyzja wysiewu

Rozsiewacze nawozu Kuhn AXIS wersja ISOBUS ze zbiornikami o pojemności 1000 do 4200 litrów mogą rozsiewać nawóz na szerokość od 12 do 50 m w zależności od wybranego modelu i tarcz wysiewających. Poza wyżej wspomnianym systemem EMC mogą być wyposażone w ramę ważącą, która informuje o ilości nawozu pozostałego w zbiorniku. Maszyny są kompatybilne z modułem WiFi, który służy do przesyłania danych. 

AXIS - rozsiewacze nawozu Kuhn Rauch.

Wszystkie informacje wyświetlane na jednym ekranie

Terminal CCI 1200 ISOBUS cechuje się skutecznością działania, przejrzystością i wszechstronnością zastosowania. Duży ekran dotykowy (12.1″/30.5 cm) pozwala monitorować pracę maszyn, a jego użytkowanie jest bardzo intuicyjne. Najbardziej innowacyjne aplikacje to np. sterowanie sekcjami, modulacja dawki z map lub czujników biomasy oraz wspomaganie prowadzenia. Wszystko to z wykorzystaniem danych GPS. Istnieje również możliwość podłączenia jednej lub dwóch kamer. 

CCI1200 terminal.

Aplikacja SpreadSet

Aplikacja mobilna SpreadSet pomaga rolnikom dostosować ustawienia dla rozsiewacza, co służy uzyskaniu prawidłowej dawki oraz równomierności poprzecznej rozsiewu, w zależności od nawozu. Ustawienia mogą być przenoszone do rozsiewacza dzięki modułowi WiFi, co eliminuje konieczność manualnego wprowadzania ich do rozsiewacza.