Rozsiewacze soli i piasku

Home Maszyny komunalne Rozsiewacze soli i piasku

Rozsiewacze soli i piasku

W Polsce jedną z podstawowych maszyn komunalnych jest rozsiewacz soli i piasku. Klimat umiarkowany, w którym żyjemy, sprawia, że mimo ocieplenia klimatu nadal borykamy się z okresowymi silnymi opadami śniegu. Dla zachowania bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych konieczne jest doprowadzenie dróg i chodników do stanu, który umożliwia bezpieczne poruszanie się.

Do tego wykorzystywane są rozsiewacze soli i piasku, które zbierają warstwę zalegającego śniegu z dróg i chodników, a na pozostałą część rozsypują piasek lub sól, które mają na celu zabezpieczenie podłoża przed ślizganiem się.

 

W Agrohandel przygotowaliśmy również ofertę dla firm komunalnych, które na co dzień zajmują się obsługą utrzymania czystości w miastach i gminach. Wyselekcjonowane przez nas rozsiewacze soli i piasku firmy KHUN oraz Hydramet wyróżniają się na rynku solidnością wykonania, oraz niezawodnością, nawet w bardzo trudnych warunkach.

 

KHUN
Firma KHUN to znany producent sprzętu rolniczego oraz komunalnego z ponad 190-letnim doświadczeniem. W swojej ofercie mają maszyny uniwersalne, które mogą być wykorzystywane do rozsiewania soli, piasku i żwiru na drogach, parkingach oraz podjazdach. KHUN oferuje 3 modele rozsiewaczy: zawieszane, zaczepiane oraz pchane. Dzięki czemu można z większą precyzja dobrać sprzęt do indywidualnych potrzeb.

 

Rozsiewacze produkowane przez KHUN mogą mieć pojemność od 55 l do nawet 1500 l. Specjalna, stroma budowa zbiorników na materiał do wysypu umożliwia sprawną pracę, bez konieczności ręcznego zgarniania soli, piasku lub żwiru. Wszystkie zbiorniki są dodatkowo wyposażone w mieszadło, które umożliwia stałe przemieszczanie się materiału do tarczy wysiewającej.

 

Oferowany przez firmę KHUN model K51 może być wykorzystywany przez cały rok. Umożliwia bowiem nie tylko rozsiewanie soli i piasku, ale także nawozów. Dzięki temu będzie idealnym sprzętem dla gospodarstw rolnych.

 

Modele AXEO oraz VSA zostały zaprojektowane z myślą o służbach komunalnych. Charakteryzują się łatwością obsługi oraz dużą pojemnością zbiorników.

 

Hydramet
Hydramet ma w swojej ofercie piaskarkę/posypywarkę ciągnikową montowaną na tylnym TUZ. Maszyna została zaprojektowana do wysiewu żwiru suchego na użytek spółdzielni mieszkaniowych lub firm komunalnych. Jej konstrukcja i sposób załadunku materiału jest bardzo prosty. Dodatkowo sposób rozsypywania żwiru lub piasku nie stwarza zagrożenia dla przechodniów i zaparkowanych samochodów.

 

Dodatkowo szerokość wysypu piaskarki, nie przekracza szerokości ciągnika, co pozwala na rozsypywanie materiału w ciasnych uliczkach i na parkingach. Istnieje również możliwość regulacji intensywności wysypu poprzez zawór regulujący prędkość napędu.

Kuhn
ROZSIEWACZE
SOLI I PIASKU

Hydramet
ROZSIEWACZE
SOLI I PIASKU

Usługi rolnicze w najwyższej jakości
Nasz bogato wyposazony park maszynowy pozwala nam na realizację pełnego zakresu usług rolniczych od orki, siewu poprzez nawożenie, pielęgnację, kończąc na zbiorach i transporcie.