Rębaki

Rębaki

Rębaki to maszyny, które wykorzystuje się do mielenia drewna. Swoje zastosowanie znajdują w rolnictwie, przemyśle tartacznym oraz przez przedsiębiorstwa komunalne. W zależności od mocy rębaka możliwe jest rozdrabnianie gałęzi, konarów lub nawet pni. Materiał, który powstaje podczas mielenia drewna, nazywany jest zrębkami.

Rolnicy często wykorzystują zrębki, jako opał lub materiał dekoracyjny do ogrodów. Poza funkcją ozdobną zrębki pomagają również chronić glebę przed nadmiernym wysychaniem oraz przed wahaniami temperatury.

 

W ofercie Agrohandel mamy aż 5 różnorodnych modeli rębaków fińskiego producenta maszyn rolniczych Junkkari. Rębaki tego producenta charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz dostosowaniem do potrzeb małych i dużych gospodarstw. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować odpowiedni model maszyny do indywidualnych potrzeb Twojego gospodarstwa.

 

Oferowane rębaki są maszynami wyposażonymi w tarczowy system cięcia oraz zabezpieczeniem przeciążeniowym. Wszystkie modele są również wyposażone w system „No stress”, który zabezpiecza ciągnik przed przeciążeniem i ułatwia pracę operatora.

 

Seria H 172
Rębaki z serii H172 to potężne maszyny podnośnikowe. Umożliwiają 30 stopniowy kąt przesuwu materiału. Wyposażone są w stół podający lub zasobnik oraz program Wizard C+, który odpowiada za kontrolę podajników oraz regulację systemu „No stress”. Dodatkowe akcesoria, to m.in. ostrza do tarczy i komory oraz siłownik wywrotu komory.

 

Seria HJ 252
Rębaki z serii HJ 252 są dedykowane do mielenia większych kawałków drewna oraz gałęzi. Swoje zastosowanie znajdą w rolnictwie oraz przedsiębiorstwach komunalnych, które zajmują się sezonowym przycinaniem gałęzi. Rębak HJ 252 został wyposażony w ukośny system natarcia. Noże wciągają drewno do tarczy zrębkującej, co znacznie ułatwia pracę. Tarcze rębaków z serii HJ 252 pracują na zasadzie koła zamachowego, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie równych zrębków, bez względu na materiał, z jakim będziesz pracować.

 

W serii HJ 252 są dostępne dwa modele rębaków G oraz GT. Model G posiada podajnik hydrauliczny, natomiast GT został wyposażony w podajnik ze zbiornikiem hydraulicznym i pompą hydrauliczną.

 

Seria HJ 262
Rębaki z tej serii przystosowane są do wydajnej pracy, m.in. dzięki załadunkowi pod kątem 90 stopni. HJ 262 będzie doskonały dla przedsiębiorstw działających w branży tartacznej lub w stolarstwie. Wióry powstałe w wyniku pracy rębaka, charakteryzują się wysoką jakością, dzięki czemu nadają się do produkcji przemysłowej. Rębak dostępny jest w 3 modelach: G, GT oraz GTC.

 

Seria HJ 500C
Rębak HJ 500C to maszyna do zadań specjalnych. Zbudowany na własnym podwoziu z otworem do załadunku o wymiarach 45 × 45 cm został zaprojektowany z myślą o realizowaniu prac kontraktowych. Rębaki z serii HJ 500C mogą osiągnąć wydajność nawet 100 m sześciennych na godzinę. Dodatkowym atutem maszyny jest możliwość regulowania wielkości zrębków.

 

Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszymi doświadczonymi konsultantami, którzy przedstawią szczegóły oferty i doradzą w wyborze najlepszej maszyny.

Junkkari
RĘBAKI

Usługi rolnicze w najwyższej jakości
Nasz bogato wyposazony park maszynowy pozwala nam na realizację pełnego zakresu usług rolniczych od orki, siewu poprzez nawożenie, pielęgnację, kończąc na zbiorach i transporcie.